Ziobro wnioskuję o zwiększenie kary za uprawę marihuany

Jeden rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata – z taką karą dla młodocianych handlarzy marihuany nie zgadza się Zbigniew Ziobro. Prokurator generalny zwrócił się do Sądu Najwyższego.

Sąd Okręgowy w Opolu zajmował się w marcu sprawą trzech mężczyzn, oskarżonych o hodowlę konopi oraz handel narkotykami. Oskarżeni mieli wytworzyć więcej niż 1,2 kg marihuany i planowali dalszą produkcję. Rafała M., Sebastiana B. i Piotra M. sąd uznał winnymi uprawiania konopi, ostatni z mężczyzn został również ukarany za rozprowadzanie narkotyku – czytamy w serwisie TVN24.

Biohemp - pełne spectrum, full spectrum, olejki CBD, CBD oli

Z karą jednego roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, orzeczoną z “uwzględnieniem młodocianego wieku oskarżonych”, nie zgodził się prokurator. Po jego interwencji sąd podtrzymał jednak decyzję niższej instancji, kierując się “niewspółmiernością nawet najniższej przewidzianej kary do popełnionego przestępstwa”.

Zbigniew Ziobro reaguje

Teraz interweniować w sprawie skazanych mężczyzn zdecydował się Zbigniew Ziobro. Prokurator generalny wniósł o kasację do Sądu Najwyższego. “W ocenie Ziobry orzeczone kary z zastosowaniem nadzwyczajnego złagodzenia są nieadekwatne do wagi popełnionych przez mężczyzn przestępstw” – dowiedzieli się dziennikarze TVN24.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Redakcja
Redakcja

Redakcja

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

One thought on “Ziobro wnioskuję o zwiększenie kary za uprawę marihuany

  • Avatar
    29 lipca 2018 at 12:49
    Permalink

    czas najwyższy aby obywateli zawnioskowali o ciężkie kary finansowe + długoletnie więzienia za bezgraniczną głupotę polityków.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

44 − 41 =