Wypadek prof. Jerzego Vetulaniego

Wybitny neurobiolog i orędownik medycznej marihuany, prof. Jerzy Vetulani został potrącony przez samochód kiedy, jak co dzień, wracał do domu ze swojego instytutu. Jest w stanie ciężkim.

Na profilu Profesora na Facebooku możemy przeczytać:

Biohemp - pełne spectrum, full spectrum, olejki CBD, CBD oli

„Wczoraj wieczorem, w czwartek 2 marca 2017, podczas powrotu z pracy Jerzy Vetulani został potrącony przez samochód i odniósł poważne obrażenia. Przebywa teraz w jednym z krakowskich szpitali, jego stan jest ciężki, ale stabilny. Opiekują się nim najlepsi specjaliści.
Wracał na piechotę z Instytutu Farmakologii PAN idąc swoją ulubioną trasą, którą regularnie pokonuje od kilkudziesięciu lat – ulicą Zielony Most do pętli tramwajowej w Bronowicach. Nie znamy jeszcze żadnych szczegółów dotyczących wypadku, ale wiemy, że choć drogę znał świetnie, to zawsze chodził ostrożnie”.

Poseł Piotr „Liroy” Marzec z KUKIZ ’15 od miesięcy domagał się rozmowy ministra zdrowia z Profesorem. Jednak Imć Radziwiłł czasu nie znalazł, bo zapewne z konopnego „postawu sukna” nie dałoby się wyszarpać odpowiedniej części. Teraz być może problem sam się rozwiąże i niedługo profesorowie lubiani przez koncerny farmaceutyczne będą mieli niezakłócony monopol na konsultowanie decyzji rządzących.

We wrześniu 2016 r. Profesor Vetulani był jednym z prelegentów konferencji naukowej odbywającej się podczas IV Dni Konopi w Kurozwękach. Poprowadził tam prelekcję pt. „Enteogeny – substancje budzące Boga w człowieku”. To właśnie podczas tego wydarzenia „Medyczna marihuana TV” przeprowadziła wywiad z prof. Vetulanim, w którym m.in. cieszył się, że atmosfera wokół marihuany i ogólnie konopi w Polsce powoli się zmienia.

Profesor Jerzy Vetulani urodził się 21 stycznia 1936 r. w Krakowie. Jest neurobiologiem i członkiem m.in. Polskiej Akademii Nauk. Znany jest z popularyzowania nauki i swoich poglądów na temat narkotyków. Profesor opowiada się za używaniem marihuany w celach leczniczych, a nawet za jej legalizacją dla osób dorosłych.
Autor kilkuset prac badawczych o międzynarodowym zasięgu, współtwórca hipotezy β-downregulacji jako mechanizmu działania leków przeciwdepresyjnych. W 1983 r. został laureatem Międzynarodowej Nagrody Anna Monika II klasy za badania nad mechanizmami działania elektrowstrząsu. Jeden z najczęściej cytowanych naukowców polskich w dziedzinie biomedycyny.
W czasach PRL działał w opozycji demokratycznej i należał do NSZZ „Solidarność”. Jest jednym z współtwórców „Piwnicy pod Baranami”.

Źródło: rudaweb.pl

Redakcja
Redakcja

Redakcja

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

2 thoughts on “Wypadek prof. Jerzego Vetulaniego

 • Avatar
  4 marca 2017 at 20:01
  Permalink

  Ciekawe, czy przypadek czy coś więcej. Jakie to dziwne rzeczy zdarzają się takim ludziom.

  Reply
  • Avatar
   5 marca 2017 at 00:05
   Permalink

   taaa reptylianie dokonali zamachu ….

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 2 = 1