Ogólne wskazówki dotyczące dawkowania medycznej marihuany

Bez względu na to, jaka forma przyjmowania marihuany zostanie wybrana, pacjent powinien zachować ostrożność, aby przypadkowo nie przedawkować kannabinoidów. W szczególności dla tych, którzy dotąd nie mieli żadnych doświadczeń z marihuaną, uczucie bycia na “haju” może się wydać niepokojące, a nawet przerażające. Inne skutki przedawkowania mogą sprawić, że chory np. upadnie (przez zawroty głowy), zwymiotuje (nudności) albo poczuje się zdezorientowany.

Ważne jest, by znaleźć odpowiednią, dostosowaną do swojego organizmu dawkę, aby w pełni móc korzystać z medycznych właściwości marihuany. Najbardziej niechcianym działaniom niepożądanym marihuany łatwo zapobiec, jeśli zastosujemy się do kilku prostych wytycznych:

Biohemp - pełne spectrum, full spectrum, olejki CBD, CBD oli

  1. Po pierwsze, należy zaczynać od niskich dawek. Lepiej przyjmować kilka małych dawek w ciągu dnia, dochodząc stopniowo do osiągnięcia najlepszego efektu, niż eksperymentować z jedną większą dawką, która może okazać się zbyt duża.
  2. Po drugie, istotna jest cierpliwość w oczekiwaniu na pojawienie się skutków działania leku. Oczywistym jest, że może być to frustrujące w przypadku ostrych objawów jak silny ból, nudności czy skurcz mięśni, jednak pamiętaj, że marihuana u każdego pacjenta może dawać odmienne skutki. Aby rzeczywiście ocenić jak marihuana wpływa na Twój stan, najlepiej używać takiej samej (niskiej) dawki przez kilka dni i obserwować skutki takiego postępowania.
  3. W końcu możesz zacząć powoli zwiększać dawkę przez okres kilku dni. Warto zaznaczyć raz jeszcze: nie rób tego nagle, nie zwiększaj szybko ilości przyjmowanego leku – powinno to się odbywać powoli, a po każdym zwiększeniu dawek pozwól sobie na obserwację skutków. Po 1-2 tygodniach terapii powinieneś być w stanie określić własną, indywidualnie dostosowaną dawkę, która zapewnia najlepszy efekt leczniczy przy minimalnie odczuwalnych skutkach ubocznych.

Tabela 3-3 ukazuje średni okres, który musi upłynąć do pojawienia się pierwszych efektów, efektu maksymalnego oraz do ustąpienia działania. Jeśli sądzisz, że potrzebujesz dodatkowej dawki medycznej marihuany, powinieneś poczekać przynajmniej do momentu, w którym maksymalne natężenie jej działania zacznie zanikać: około 15 minut przy przyjmowaniu kannabinoidów drogą wziewną (palenie lub waporyzacja) lub 2 godziny w przypadku kannabinoidów przyjmowanych drogą doustną (napar, ekstrakt lub produkty spożywcze.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.biohemp.pl


przyjmowanie_dawkowanie_4

źródło: bedrocan.nl

W kolejnych wpisach będziemy publikować na bieżąco kolejne rozdziały publikacji pt. “Wprowadzenie do medycznej marihuany”. Zapraszamy do polubienia naszego profilu na FB na którym będziemy informować Państwa o kolejnych publikowanych materiałach.

Przedruk za zgodą autora: dr Arno Hazekamp, Bedrocan BV, www.bedrocan.com


O autorze:
Dr Arno Hazekamp (1976) jest uznanym na świecie naukowcem zajmującym się marihuaną oraz Dyrektorem ds. Badań i Edukacji w Bedrocan BV – oficjalnego hodowcy medycznej marihuany w Holandii. Po zdobyciu tytułu licencjata z biologii molekularnej otrzymał tytuł magistra nauk biofarmaceutycznych na Uniwersytecie w Leiden. Jego praca doktorska skupiała się na medycznych zastosowaniach konopi, jak i na praktycznych przeszkodach, które uniemożliwiają tym roślinom stanie się częścią medycyny w jej współczesnym ujęciu. Od 2002r. dr Arno Hazekamp zajmuje się holenderskim Narodowym Programem Leczenia Medyczną Marihuaną jako specjalista w zakresie kontroli jakości, sposobów administracji oraz analizy chemicznej. Jest również członkiem zarządu IACM (Międzynarodowe Stowarzyszenie dla Leków Kannabinoidowych), aktywnym wykładowcą na międzynarodowych wydarzeniach oraz propagatorem medycznej marihuany. Jego misją jest stworzenie mostu pomiędzy potrzebami pacjentów a wymaganiami nowoczesnej medycyny za pomocą prowadzenia badań oraz działań edukacyjnych.

Redakcja
Redakcja

Redakcja

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

7 + 1 =