Spray THC pomaga zredukować ataki padaczkowe

Co jakiś czas świat medycznej marihuany obiega wieść o nowym produkcie o wyjątkowym działaniu lub o badaniach, które potwierdziły dodatkowe możliwe zastosowania poszczególnych kannabinoidów. W ubiegłym roku oczy zainteresowanych tematem zwróciły się w stronę Canatol Rescue Spray czyli preparatu THC w formie sprayu, który ma przeciwdziałać napadom padaczki lekoopornej.

THC przeciw epilepsji

Dziecięca epilepsja lekooporna to jedna z chorób, którą najczęściej wymienia się wśród tych, na które preparaty konopne mogą znacznie pomóc. Głównym składnikiem, rośliny, który jest za to odpowiedzialny jest kannabinoid THC. Rodzice dzieci chorych na padaczkę już od kilku lat potwierdzają wysoką skuteczność tego środka, jednak dopiero od niedawna dostępny jest on właśnie w takiej formie. Przeciwdziałanie kolejnym napadom jest w przypadku epilepsji niezwykle istotne, gdyż każdy kolejny atak niszczy komórki układu nerwowego, a długotrwałe napady bywają niestety śmiertelne.

Biohemp - pełne spectrum, full spectrum, olejki CBD, CBD oli

Canatol Rescue Spray – innowacyjny preparat

Canatol Rescue Spray to innowacyjna formuła, ponieważ zastosowanie sprayu umożliwia natychmiastowe działanie. Dostępne w sieci filmy prezentują, jak preparat jest w stanie zatrzymać atak padaczkowy w zaledwie kilkadziesiąt lub nawet kilkanaście sekund po podaniu. Ten nowoczesny produkt to dzieło Jasona Crawforda, który w swej pracy skupił się przede wszystkim na tym, by dostarczyć rodzinom chorych dzieci produkt, którego wchłanialność będzie najszybsza. Crawford badał różne przypadki, a głównie zajmował się tymi dziećmi, które szczególnie opornie reagowały na podawane im wcześniej leki. Co więcej, Canatol Rescue Spray jest o wiele bardziej bezpieczny niż większość dostępnych leków na epilepsję i nie powoduje przykrych skutków ubocznych.

Dobry lek nie znaczy legalny

Niestety, jak wiele podobnych preparatów, także ten, nie ma łatwej drogi do chorych pacjentów. THC w wielu krajach nie jest środkiem legalnym, a w USA nie ma możliwości eksportu tego preparatu poza stan Kolorado. Prace nas podobnymi produktami trwają jednak także w innych miejscach, więc jest szansa, że i w pozostałych krajach dzieci chore na lekooporną padaczkę będą mogły już niedługo otrzymać należytą pomoc. Inaczej sprawa ma się w Polsce. Tu, jak pamiętamy, ustawa o medycznej marihuanie, działa zaledwie od listopada ubiegłego roku i wykazuje niestety sporo niedociągnięć, między innymi jeśli chodzi o dostęp do leków. Można więc niestety podejrzewać, że droga polskich dzieci do tego preparatu jest jeszcze bardziej utrudniona.

Miejmy jednak nadzieję, że podobnych produktów będzie na światowym rynku coraz więcej i rzeczywiście pomogą one zwrócić uwagę całego społeczeństwa na problem dostępności medycznej marihuany. Spray z THC, który działa niemalże natychmiastowo i nie powoduje skutków ubocznych to rozwiązanie, na które czekają dzieci i ich rodzice na całym świecie. Oby jak najkrócej trwała sytuacja, w której ich zdrowie i życie leży w rękach nieświadomych polityków.

Redakcja
Redakcja

Redakcja

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 2 = 1