Medyczna Marihuana pojawi się w Polskich aptekach!

Wiele osób nie dowierzało aż do tego momentu w którym przedstawiciel Kanadyjskiej firmy Spectrum Cannabis, Pan Tomasz Witkowski oficjalnie potwierdził że Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych pozytywnie rozpatrzył wniosek o dopuszczenie do obrotu na terenie Polski produktów z konopi indyjskich.

W rozmowie z Tomaszek Witkowskim dowiadujemy się że medyczna marihuana w postaci suszu powinna pojawić się w polskich aptekach do 4 tygodni a więc nie później niż do końca listopada br. Susz który zamierza importować Kanadyjska firma Sepctrum Cannabis ma posiadać w sobie od 15 d 25% THC zaś jego cena w aptekach będzie oscylować w graniach 65zł za 1g. Apteki zainteresowane pozyskaniem produktu leczniczego w postaci konopi indyjskich będą mogły zamawiać go u oficjalnego dystrybutora Sepctrum Cannabis. W oparciu o nowelizację Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani z dnia 1 listopada 2017r. polscy lekarze mogą przypisywać recepty na produkty z konopi indyjskich polskim pacjentom.

Biohemp - pełne spectrum, full spectrum, olejki CBD, CBD oli

Informacja o zatwierdzeniu produktu leczniczego w postaci medycznej marihuany dynamicznie rozchodzi się po portalach społecznościowych.

Tomeczku – to Twój sukces, Kochanie! Wygrałeś tę walkę! Pierwszy lek konopny został dziś dopuszczony do obrotu! Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych dał zielone światło kanadyjskiej firmie Spectrum Cannabis. – Za 3-4 tygodnie produkt powinien być dostępny w aptekach – powiedział mi Tomasz Witkowski z tejże firmy” – napisała na Facebooku Anna Kalita. Informację potwierdził Wirtualnej Polsce Tomasz Witkowski ze Spectrum Cannabis.

Czy import suszu do polskich aptek wpłynie znacząco na rozwój tej branży na rynku polskim? Czy polscy pacjenci będą mieli faktycznie dostęp do medycznej marihuany? Na jakie podstawie policja i prokuratora będzie odróżniać pacjenta medycznej marihuany od zwykłego użytkownika? Na te oraz wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w kolejnych artykułach o medycznej marihuanie w polskim prawie.

Kolejny news w tej sprawie już niebawem!

Redakcja
Redakcja

Redakcja

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

6 thoughts on “Medyczna Marihuana pojawi się w Polskich aptekach!

 • Avatar
  24 października 2018 at 15:07
  Permalink

  Czy już wiadomo po ile 5g? 😀

  Reply
  • Avatar
   25 października 2018 at 11:13
   Permalink

   Piona standartowo 150 z wagi

   Reply
 • Avatar
  24 października 2018 at 19:59
  Permalink

  Bardzo dobra wiadomość, czekam jak wiele innych osób

  Reply
 • Avatar
  25 października 2018 at 05:31
  Permalink

  Jak człowieka na emeryturze lub wogole z niskim budżetem będzie na to stać? Jakby nie była sprowadzana była by tańsza i niedokladalibysmy swoich 3 groszy do globalnego ocieplenia. Niby coś jest ale dla większości będzie niedostepne

  Reply
 • Avatar
  30 października 2018 at 10:12
  Permalink

  po refundacji 3,20 ale tych co myślą że to ich kopnie muszę zmartwić, nie kopnie albo kopnie ale bardzo słabo.

  Reply
 • Avatar
  6 listopada 2018 at 01:03
  Permalink

  Nie kopnie poczytaj sobie o zawartości thc w konopiach

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

16 − 14 =