Marihuana w terapii bólu – Historia weterana

Dla 54-letniego weterana Michaela P. marihuana zmieniła życie. Gdybyś spotkał Michaela, nie wiedziałbyś, że zmaga się z niezliczoną liczbą wyniszczających chorób, od neuropatii i fibromialgii po chroniczne migreny i ból głowy.

Uraz

Michael służąc w armii doznał ciężkiego urazu, a całe zdarzenie i powikłania miały wpływ się na psychikę żołnierza. Od czasu pierwszych diagnoz w 2005 roku Michael przeszedł wiele rund terapii fizycznej i zajęciowej, a nawet odwiedził kręgarza, ale nie znalazł żadnej ulgi.

marihuana BÓL

Przyjmował w tym czasie także ponad 40 różnych leków, w tym opiaty i środki psychotropowe. Ze względu na prawo federalne nie był w stanie omówić z lekarzami z Departamentu Spraw Weteranów alternatywnych opcji leczniczych, takich jak marihuana medyczna.

Nareszcie legalna

Wszystko to zmieniło się jednak podczas zjazdu weteranów armii US w 2018 roku. Podczas rozmowy z innymi weteranami Michael odkrył, że wielu innych zmaga się z podobnymi objawami. Opiaty i inne terapie nie przynoszą ulgi, a często są przyczyną poważniejszych problemów.

marihuana-armia-zlot

Gdy rozmawiali o swoich doświadczeniach, jeden z weteranów powiedział Michaelowi o pozytywnych efektach medycznej marihuany, która jest dostępna na receptę. Michael zainspirował rozmową na temat marihuany swojego lekarzem. Dzięki wsparciu rodziny i lekarza Michael uzyskał certyfikat państwowego programu leczenia marihuaną w styczniu 2019 r.

Odpowiedni wybór

Weteran wypróbował kilka odmian marihuany. W zależności od dolegliwości (fizyczne, psychiczne), nasileń objawów czy własnej indywidualnej wrażliwości, należy dobrać odmianę, która będzie działała najlepiej. Michael mógł zażegnać ból bez skutków senności, dostał energii i mógł realizować swoje podróżnicze pasje. W rzeczywistości zrezygnował z przyjmowanych wcześniej leków.

Ta historia udowadnia

marihuana PTSDUznaje, że nadal istnieje piętno związane z używaniem konopi indyjskich, niezależnie od tego, czy jest ona używana medycznie czy rekreacyjnie. Wiemy, że przy odrobinie wiedzy na temat badań ci, którzy byli sceptyczni wobec leczniczych właściwości konopi, przekonają się, jak korzystna i nieszkodliwa jest ta roślina.

Michael osobiście uważa, że ​​marihuana jest „najlepszym lekarstwem na rynku” i jest bardzo wdzięczny za to, że był w stanie odzyskać swoje życie. Może ponownie tworzyć wspaniałe wspomnienia z rodziną. Zachęca każdego, kto spełnia warunki kwalifikacyjne do zdobycia medycznej marihuany, aby i oni mogli odmienić swoje życie.


Źródło:

https://vireohealth.com