Coca Cola planuje wprowadzić napój zawierający marihuanę

Koncern Coca Cola rozważa wprowadzenie do oferty napoju zawierającego marihuanę. Ma w tym celu prowadzić rozmowy z firmą Aurora Cannabis.

Informacje o tym, że koncern Coca-Cola prowadzi rozmowy z firmą Aurora Cannabis na temat produkcji napojów zawierających marihuanę podał kanadyjski BNN Bloomberg. Napój ten ma nie mieć funkcji odurzających, ale służyć łagodzeniu bólu.

Biohemp - pełne spectrum, full spectrum, olejki CBD, CBD oli

Koncern Coca-Cola odmówił serwisowi komentarza na ten temat. Przekazano jedynie, że firma ​​uważnie obserwuje rynek napojów z dodatkiem konopi. “Wraz z wieloma innymi producentami napojów uważnie przyglądamy się rozwojowi nie-psychoaktywnego kannabidiolu jako składnika funkcjonalnych napojów wellness na całym świecie” – poinformowała Coca-Cola w oświadczeniu.

Cannabidiol, składnik konopi indyjskich, może pomóc złagodzić stany zapalne, ból i skurcze, ale nie ma efektu psychoaktywnego.

Kilka miesięcy wcześniej producent piwa Molson Coors Brewing poinformował, że będzie oferować napoje z konopi indyjskich w Hydropothecary, podczas gdy producent piwa Corona, Constellation Brands, zainwestował 4 mld dolarów w Canopy Growth.

Partnerstwo między Coca-Colą i Aurorą oznaczałoby pierwsze wejście na rynek napojów zawierających marihuanę dużego producenta napojów bezalkoholowych.

Powołując się na anonimowe źródła, BNN Bloomberg poinformował, że Coca-Cola była w “poważnych rozmowach” z Aurorą, ale żadna transakcja nie została jeszcze sfinalizowana.

Ważna decyzja

Marihuana jest dostępna legalnie w dziewięciu stanach USA. Z danych Bank Inwestycyjnego Cowen wynika, że gdyby marihuanę zalegalizowano we wszystkich stanach, to do 2030 roku rynek mógłby generować 75 mld dol. ze sprzedaży w ciągu roku.

Niedawno na konopny rynek wszedł Heineken, który wprowadził do sprzedaży w Kalifornii bezalkoholowy napój Lagunitas Hi-Fi Hops. Zawiera THC, czyli główny psychoaktywny składnik marihuany.

Redakcja
Redakcja

Redakcja

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

4 + 4 =