Co jeść żeby się lepiej upalić? Przedstawiamy wpływ jedzenia na działanie marihuany

Jaki jest wpływ jedzenia na działanie marihuany? Każdy musi jeść, zwłaszcza palacze. Gastrowicze zazwyczaj decydują się na frytki i inne przekąski, gdy są pod wpływem marihuany. Jednak istnieją inne pyszne opcje, które mogą ulepszyć działanie marihuany. Kiedy więc decydujesz, co ugotować lub gdzie zjeść dziś wieczorem, pamiętaj, że jedzenie jest warte więcej niż tylko przyjemny smak. W rzeczywistości jedzenie może przenieść twój stan na wyższy poziom.

Jaki jest wpływ jedzenia na marihuanowy haj?

Każdy wie, że jesteś tym co jesz. Jakie jedzenie w takim razie wpłynie na twój stan? Przedstawiamy kilka produktów, którymi możesz odmienić swoje doświadczenie haju.

Mango

Mango, podobnie jak konopie indyjskie, zawiera terpeny, które przyczyniają się do silnego aromatu rośliny. Uważa się, że jeden szczególny terpen zwany mircenem przyspiesza wejście i wydłuża czas trwania haju, pomagając kannabinoidom w szybszym i skuteczniejszym przejściu przez barierę krew-mózg. Kiedy mango jest spożywane na godzinę przed paleniem, mircen dostaje się do krwiobiegu, gdzie wiąże się z różnymi receptorami kannabinoidowymi. Te wiązania „przygotowują” receptory, pomagając im w późniejszym czasie skuteczniej reagować na kannabinoidy.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

Wpływ jedzenia na działanie marihuany

Orzechy

Przyswajanie spożytej marihuany może trochę potrwać, ale proces ten można przyspieszyć, spożywając razem z nimi orzechy. Dzieje się tak, ponieważ orzechy zawierają wysoki poziom kwasów tłuszczowych Omega-3, które wiążą się z kannabinoidami i pomagają im pokonać barierę krew-mózg. Dzięki zdrowym tłuszczom w systemie, człowiek może szybciej osiągnąć stan odurzenia i utrzymywać się na haju znacznie dłużej. Wysoka zawartość zdrowych tłuszczów w orzechach może również chronić serce, co jest szczególnie korzystne dla osób cierpiących na problemy sercowo-naczyniowe. Wykazano, że konopie indyjskie spowalniają tętno u niektórych osób, zdecydowanie zaleca się stosowanie zdrowych tłuszczów, takich jak te znajdujące się w orzechach i wielu olejach, np. oleju konopnym.

Wpływ jedzenia na działanie marihuany

Zioła i przyprawy

Niektóre zioła (takie jak tymianek, szałwia i laur) zawierają terpen, pinen, naturalny lek rozszerzający oskrzela, który otwiera drogi w płucach, zwiększając w ten sposób poziom powierzchniowy i wchłanianie kannabinoidów. W ten sposób kannabinoidy mogą szybciej przenikać między krwią a mózgiem, przyspieszając w ten sposób początek i wydłużając czas trwania haju marihuany. Inne zioła (szczególnie te zawierające terpen-limonen) mogą przeciwdziałać negatywnym skutkom ubocznym spożycia konopi poprzez zmniejszenie lęku, depresji i stresu. Zioła zawierające limonen, w tym tymianek cytrynowy, bazylia cytrynowa lub trawa cytrynowa, można łatwo wyhodować na nasłonecznionym parapecie. Czarny pieprz może również pomóc zmniejszyć stres psychiczny.

wpływ jedzenia na działanie marihuany

Brokuły

Brokuły zawierają wysoki poziom terpenu, beta – kariofilenu, który wiąże się z receptorami CB2 w organizmie, podobnie jak inne kannabinoidy. Może działać synergistycznie z kannabinoidami, pomagając zmniejszyć ból, stan zapalny i depresję. Chociaż spożywanie samych brokułów nie sprawi, że poczujesz się na haju, zjedzenie odrobiny tuż przed wieczorem z indicą może pomóc Ci uspokoić się w komfortowym haju.

wpływ jedzenia na działanie marihuany

Bataty

Słodkie ziemniaki zawierają węglowodany i witaminy z grupy B, które, jak wykazano, zwiększają produkcję serotoniny w mózgu. A ponieważ są niskotłuszczowe i stosunkowo ubogie w białko, serotonina poprawiająca nastrój może działać stosunkowo szybko, aby zmienić nasz haj. Pamiętaj, że spożywanie węglowodanów razem z białkami może w rzeczywistości blokować produkcję serotoniny, więc ogranicz ilość białka do minimum. Bataty również zawierają duże ilości witaminy E. Ponieważ diety ubogie w witaminę E mają tendencję do wywoływania uczucia depresji, dodatkowe zastrzyki tej ważnej witaminy mogą pomóc zlikwidować smutek i pozwolić Ci cieszyć się swoim hajem znacznie bardziej.

wpływ jedzenia na działanie marihuany


KONOPIE I MARIHUANA W KUCHNI – MAŁGORZATA SZAKUŁA – SMILING SPOON

Pierwsza polska książka kucharska z przepisami
wykorzystującymi konopie siewne i marihuanę

Konopie i marihuana w kuchni - Smiling Spoon - Małgorzata SzakułaKonopie i marihuana w kuchni – Małgorzata Szakuła – Smiling Spoon to książka, która zawiera genialne przepisy kulinarne, odpowiednie dla osób na różnych dietach. Są to między innymi receptury wegańskie, wegetariańskie, zgodne z dietą paleo oraz bezglutenowe. Zostały tak skomponowane tak, by nie tylko zwiększać biodostępność substancji aktywnych zawartych w konopiach, ale też wspierać terapeutyczny potencjał konopi przez połączenie ze składnikami bogatymi w substancje odżywcze. Posiłki z rozdziału „Marihuana w kuchni” nadają się do serwowania pacjentom medycznej marihuany, o ile pacjent nie posiada stwierdzonej nietolerancji pokarmowej na któryś ze składników.
Kliknij i KUP TERAZ


Herbata

Herbaty czarne i zielone zawierają katechinę, przeciwutleniacz, który może wiązać się z receptorami CB1 w mózgu, wywołując uczucie spokoju i relaksu. Herbata spożywana w połączeniu z konopiami indyjskimi może poprawić nastrój, zmniejszyć stres i zwiększyć uczucie euforii.

herbata

Piwo

Palenie marihuany po wypiciu kilku kufli piwa to naprawdę potężne połączenie. Spożywanie marihuany w połączeniu z piwem może znacznie zwiększyć poziom upośledzenia. Faza jest bardziej dzika i nieokiełznana. Niedawne badanie opublikowane w “Journal of Clinical Chemistry” wykazało, że osoby, które spożywały konopie indyjskie w połączeniu z alkoholem, miały znacznie wyższe stężenie THC we krwi niż osoby, które spożywały tylko konopie. To wyjaśnia, dlaczego zakręcenia są tak często odczuwalne po kombinacji topek/etanol i dodatkowo potwierdza potrzebę ekstremalnego umiaru podczas spożywania tych dwóch razem.

wpływ jedzenia na działanie marihuany

Jak widać możemy czynnie wpływać na doświadczenie naszego haju poprzez świadome żywienie. Wiedzę tę można również praktycznie wykorzystać przy chęci uzyskania lepszych efektów leczniczych przy terapiach kannabinoidowych, poprzez znajomość synergicznego działania terpen zawartych w jedzeniu i ziołach. Z ziół terpeny możemy przyswajać za pomocą waporyzacji, świetnie do tego celu nada się np. waporyzator AURA Flowermate. Zapraszamy do zakupu waporyzatorów dostępnych w naszym sklepie, kupując u nas wspierasz działanie naszego portalu. Następnym razem jak będziesz się zastanawiać co przekąsić przed wieczornym relaksem, bierz pod uwagę nie tylko na jakie smaki, a przede wszystkim na jakie efekty masz ochotę.  Smacznego i wysokich lotów!


Zobacz również:

Przepis na ciastka konopne z CBD

Czy marihuana ma datę ważności? Co się dzieje z leżącym suszem?

Źródła:

Badania o wpływie alkoholu na poziom THC we krwi (j. ang.)

Badania działania terpen i ich synergii z kannabinoidami (j. ang.)

Bartosz Dubiel
Avatar

Bartosz Dubiel

Konopny aktywista na rzecz medycznej marihuany, student psychologii, fascynat tematu zdrowia psychicznego, fizycznego i szeroko pojętego rozwoju w połączeniu z duchowością.