Jak przygotować medyczną marihuanę do waporyzacji?

Waporyzacja jest najlepszą metodą przyjmowania medycznej marihuany. Aby jednak była ona w pełni skuteczna i użytkownik mógł w optymalny sposób wykorzystać susz, konieczne jest uprzednie odpowiednie przygotowanie go do waporyzacji. Poniżej podpowiadamy, jak przygotować susz, aby osiągnąć pożądane efekty medyczne.

O tym, że waporyzacja jest najlepszą metodą przyjmowania medycznej marihuany pisaliśmy już wielokrotnie. W dzisiejszym artykule skupimy się na tym, jak przygotować medyczną marihuanę do waporyzacji aby osiągnąć najlepsze możliwe efekty medyczne. Korzystając z poniższych porad zapewnisz idealne przygotowanie swojego suszu, czego skutkiem będą optymalne efekty jego waporyzacji.

Wilgotność i jakość suszu a skuteczna waporyzacja

Jakość medycznej marihuany używanej do waporyzacji ma ogromne znaczenie. Jest tak dlatego, że para produkowana przez waporyzator składa się niemal w całości z kannabinoidów. Jeśli więc używana marihuana będzie niskiej jakości i zawartość kannabinoidów będzie niska, wówczas nawet najlepszy i najdroższy waporyzator, jak np. Volcano Vaporizer, nie będzie w stanie wyprodukować z suszu dużych ilości gęstej pary. Im jakość suszu będzie lepsza, tym większa będzie produkcja pary i tym skuteczniejsza będzie waporyzacja. Zdecydowanie warto więc wydać więcej na medyczną marihuanę najwyższej dostępnej jakości – dzięki ogromnej wydajności waporyzacji i tak zużywać będziemy bardzo niewielkie jej ilości.

Drugim istotnym czynnikiem jest wilgotność suszu. Jeśli będzie on świeży, nie do końca wysuszony lub po prostu wilgotny to początkowo nie będzie on dawał pary wcale lub otrzymamy jej bardzo niewiele. Nawet wilgotna marihuana w trakcie ogrzewania jej w vaporizerze w końcu wyschnie i zacznie dawać więcej pary. „Jeśli jednak nasza medyczna marihuana będzie dobrze wysuszona, wówczas już od początku inhalacji waporyzator będzie w stanie produkować duże ilości pary.” – mówi w rozmowie z nami Ryszard Fazowski, ekspert do spraw waporyzacji z VapeFully. Warto więc zadbać o odpowiednie wysuszenie marihuany przed jej waporyzacją.

Volcano Classic
Vaporizer kondukcyjny – susz drobno zmielony

Jeśli planujemy korzystać z vaporizera kondukcyjnego, jak np. DaVinci IQ Vaporizer, wówczas najlepsze efekty uzyskamy mieląc susz najdrobniej jak to tylko możliwe i dość mocno ubijając go w komorze. Jest tak dlatego, że waporyzatory kondukcyjne ogrzewają susz ściankami komory grzewczej i działają na zasadzie przewodzenia ciepła. Drobniejsza konsystencja suszu zapewni więc większą powierzchnię jego kontaktu z komorą grzewczą, czego skutkiem będzie bardziej intensywne parowanie. Z kolei mocniejsze ubicie suszu w komorze zapewni lepsze przewodzenie ciepła i również przyczyni się do bardziej efektywnego wykorzystania marihuany nabitej do komory. Jak uzyskać najdrobniejszą możliwą konsystencję suszu? Jednym ze sposobów jest użycie specjalistycznego młynka, jak np. MFLB Finishing Grinder. Jest to jednak rozwiązanie względnie drogie. Sposobem zdecydowanie tańszym jest zmielenie suszu zwykłym młynkiem i pozostawienie go na kartce papieru aby całkowicie wysechł. Wówczas można go ponownie umieścić w młynku (najlepiej dość ciasno go wypełniając) i zmielić ponownie. Jeśli posiadamy młynek 3-częściowy lub 4-częściowy warto jest też mielić trzymając młynek do góry nogami – wówczas zmielony susz zamiast spadać do niższej komory młynka będzie dalej mielony, tym samym zyskując coraz drobniejszą konsystencję.

Vaporizer konwekcyjny – susz średnio zmielony

Waporyzatory wyposażone w konwekcyjny system grzewczy ogrzewają susz strumieniem gorącego powietrza. Z tego względu mielenie marihuany na drobny pył nie jest zalecane, ponieważ drobinki suszu mogłyby zostać porwane przez strumień powietrza i wraz z nim trafić do ust użytkownika. W przypadku modeli konwekcyjnych dużo lepiej sprawdzi się więc susz zmielony na konsystencję średnią, czyli taką jak uzyskamy przy pomocy zwykłego młynka. W przypadku modeli konwekcyjnych ważne jest też odpowiednie ubicie suszu w komorze grzewczej. Odwrotnie niż w przypadku modeli kondukcyjnych, w waporyzatorze konwekcyjnym susz nie może zostać mocno ubity w komorze, ponieważ ograniczyłoby to swobodny przepływ powietrza i w konsekwencji waporyzacja byłaby o wiele mniej skuteczna. Najlepiej sprawdzi się luźne wypełnienie suszem całej objętości komory, bez jakiegokolwiek ubijania go. Brak konieczności drobnego mielenia i ubijania suszu sprawia, że waporyzatory konwekcyjne są najmniej wymagające jeśli chodzi o przygotowanie naszej marihuany do waporyzacji. Wystarczy jeśli będzie ona odpowiednio wysuszona i zmielona zwykłym młynkiem.

Ogrzewanie hybrydowe – jaka konsystencja suszu będzie najlepsza?

Trzecią grupą waporyzatorów są urządzenia ogrzewające susz metodą hybrydową, czyli poprzez połączenie kondukcji i konwekcji. W przypadku tych urządzeń sposób zmielenia i ubicia suszu jest najmniej oczywisty, ponieważ różne modele posiadają różne proporcje konwekcji do kondukcji. W przypadku modeli z przewagą konwekcji, jak np. Mighty Vaporizer, lepiej sprawdzą się zasady odnoszące się do modeli konwekcyjnych. I odwrotnie – modele, w których dominuje ogrzewanie kondukcyjne lepiej będą działały z suszem drobniej zmielonym i mocniej ubitym, czyli takim, jaki poleca się stosować w modelach kondukcyjnych.

Mighty Vaporizer
Odpowiednie przygotowanie suszu to podstawa!

Nawet najlepszy waporyzator nie dostarczy doznań na odpowiednim poziomie jeśli susz nie zostanie odpowiednio przygotowany do waporyzacji. Stosowanie się do powyższych porad zapewni optymalne efekty waporyzacji i umożliwi pełne wykorzystanie potencjału medycznej marihuany nabitej do waporyzatora. Jeśli zaś dopiero poszukujemy waporyzatora, warto odwiedzić sklep z waporyzatorami VapeFully – specjalizuje się on m.in. w urządzeniach przeznaczonych dla użytkowników medycznych.

Share Button
Redakcja

Redakcja

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Redakcja
Redakcja

Redakcja

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 + = 22