Wypadki samochodowe po spożyciu marihuany

W stanach zjednoczonych w których dozwolona jest medyczna marihuana pojawiły się ostatnio wyniki badań które świadczą o niższym odsetku wypadków śmiertelnych po spożyciu marihuany niż w innych przypadkach. Różnica jest spora – wynosi aż 11%.

Wyniki zaskoczyły wiele osób wręcz odwrotnie do oczekiwań. Zanim pojawiły się nowe rozporządzenia w przepisach prawnych stanów zjednoczonych nie zabrakło głosów opowiadających się przeciwko medycznej marihuanie. Głównym argumentem przeciwko regulacjom prawnym miał być wzrost śmiertelnych wypadków spowodowanych przez ludzi prowadzących pod wpływem niedozwolonych substancji.

Biohemp - pełne spectrum, full spectrum, olejki CBD, CBD oli

W raporcie sporządzonym na potrzeby badań znajdziemy informacje o tym że najmocniej spadła liczba śmiertelnych ofiar wśród ludzi w wieku 15 do 44 lat, żyjących w stanach gdzie używanie konopi indyjskich jest dozwolone. Należy podkreślić to, że to właśnie osoby w wieku powyżej 45 lat najczęściej są leczone medyczną marihuaną.

Jakie czynniki wypłynęły na zmniejszenie się śmiertelnych wypadków?

Specjaliści wskazują następujące czynniki: lepsza infrastruktura, lepsza opieka zdrowotna oraz bezpieczniejsze pojazdy. Pomimo wskazania w pierwszej kolejności tych czynników pozostaje niezmienny fakt, że stany pozwalające na legalne korzystanie z medycznej marihuany odnotowały mniejszą liczbę śmiertelnych zdarzeń drogowych. Wyjątkami są Kalifornia i Nowy Meksyk. Właśnie tam nastąpił wzrost śmiertelnych wypadków.

Sceptycy wskazują, że legalizacja medycznej marihuany w wielu stanach jest relatywnie czymś nowym, dlatego wyciąganie wniosków ze statystyk może być zbyt pochopnym działaniem. Ich zdaniem niezbędne jest gromadzenie kolejnych danych. Jak powszechnie wiadomo, osoby będące pod wpływem medycznej marihuany wciąż wykazują znacznie wolniejsze reakcje za kierownicą. Dlatego należy pamiętać że znacznie bezpieczniej jest prowadzić pojazd mechaniczny z pełną świadomością oraz trzeźwą głową.

Redakcja
Redakcja

Redakcja

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

4 + 2 =