Urugwaj po legalizacji medycznej marihuany

W sierpniu 2013 roku urugwajski rząd wprowadził w życie pomysł prezydenta Jose Mujica. Od tego czasu legalne jest hodowanie konopi w domu na własny użytek. Obecnie 1200 palaczy oficjalnie zarejestrowało domową uprawę. Przedsiębiorcy chcący uprawiać marihuanę muszą otrzymać od państwa specjalne pozwolenie. Projekt legalizacji trawki w Urugwaju wprowadził też nowe urzędy do spraw nadzoru jakości produktu, rejestru farmerów i podatków.

Powstało też 500 klubów konopnych, w których jak dotąd zarejestrowało się 6000 osób oraz nadzorowana przez władzę organizacja skupiona na eksporcie marihuany, czyniąc tym samym z Urugwaju pierwsze państwo-dilera pod rządami “najbiedniejszego prezydenta świata”.

Biohemp - pełne spectrum, full spectrum, olejki CBD, CBD oli

Obecnie trwają pewne przepychanki związane z wdrożeniem państwowego projektu wprowadzenia marihuany na rynek. Z dwudziestu firm, które mają się zająć uprawą konopi na tę potrzebę, rząd wytypuje pięć. Zgodnie z planem rządu, marihuana powinna być sprzedawana w aptekach. Opór jednak stawia Towarzystwo Chemików i Farmaceutów, którego członkowie grożą rezygnacją ze swych posad, jeśli państwo nakaże im handlować trawką.

Pozostaje mieć nadzieję, że państwo poradzi sobie z tym zgrzytem. Póki co władza prosi o cierpliwość i twierdzi, że mimo chwilowych komplikacji, nie złamie obietnicy, zgodnie z którą gram legalnej marihuany o zawartości 15% THC, ma kosztować w granicach 1 dolara. Każdy obywatel będzie mógł zakupić 10 gramów trawki miesięcznie.

Redakcja
Redakcja

Redakcja

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1