USA przyznaje że marihuana może zabijać komórki nowotworowe!

Rząd Stanów Zjednoczonych po wielu latach walki z konopiami indyjskimi zmienił stanowisko w sprawie podejścia do tak zwanej medycznej marihuany i w ostatnim czasie potwierdza że medyczna marihuana z powodzeniem może niszy komórki rakowe.

Według Amy Willis z Metro.co.uk , rząd USA dodał do swojej strony internetowej www.cancer.gov podstronę o zastosowaniu konopi i kannabinoidów. Czytamy na stronie:

Biohemp - pełne spectrum, full spectrum, olejki CBD, CBD oli

National Cancer Institute, część Departamentu Zdrowia, informuje, że konopie mogą być skuteczne w leczeniu efektów ubocznych raka oraz terapii przeciwnowotworowej. Mogą być stosowane poprzez palenie, spożywanie w produktach pieczonych, picie naparu, a nawet w postaci sprayu pod język.

źródło: www.cancer.gov

Na w/w stronie można zaznajomić się z licznymi zastosowaniami medycznej marihuany takimi jak:

  • łagodzenie stresu i bólu
  • zastosowanie przeciwzapalne i przeciwwirusowe przeciwlękowe
  • przeciwnowotworowe
  • zmniejszenie skurczów mięśni przy stwardnieniu rozsianym i wiele innych

Na stronie znajdziemy również wyjaśnienia w jaki sposób eksperymenty laboratoryjne nad medyczną marihuaną wykazały zdolność do unicestwiania komórek rakowych.

Liczne badania naukowe w przeszłości sugerowały takie działanie, a w kwietniu tego roku należący do rządu USA National Institute on Drug Abuse potwierdził w swojej publikacji informację, że konopie mogą zmniejszyć guzy mózgu poprzez zabijanie komórek nowotworowych. – powiedziała Amy Willis

Jak amerykańskie podejście do medycznej marihuany wpłynie na państwa Unie Europejskiej dowiemy się już niebawem.

Źródło: metro.co.uk

Redakcja
Redakcja

Redakcja

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

− 2 = 3