Legalna uprawa marihuany w Holandii!

Niższa izba parlamentu holenderskiego zatwierdziła projekt ustawy dopuszczającej legalne uprawianie marihuany.

Poparta przez holenderski sejm ustawa musi zostać zatwierdzona przez Senat. Jednak wyższa izba parlamentu rzadko blokuje procedowane projekty ustaw, co pozwala sądzić, że nowe przepisy już niebawem będą obowiązywały w całej Holandii. Swoje obawy co do sprzeczności proponowanych zmian z prawem międzynarodowym wyraził holenderski prokurator generalny.

Biohemp - pełne spectrum, full spectrum, olejki CBD, CBD oli

Mimo że w Holandii społecznie dozwolone jest posiadanie i używanie marihuany, nowa ustawa częściowo zalegalizuje jej produkcje. Z założenia ma ona zmniejszyć uzależnienie od sieci kawiarenek z używkami.

Badania Radboud University opublikowane w 2016 roku zasugerowały, że legalizacja produkcji konopi może ograniczyć rozprzestrzenianie się bakterii legionelli, promować zrównoważone środowisko i zmniejszać przemoc gangów.

Projekt ustawy został złożony przez Partię Liberalną i został poparty przez socjalistów i szereg mniejszych partii. Przeciwna proponowanym zmianom była partia rządzącą i skrajnie prawicowa Partia Wolności. Ustawa ma poparcie kilku rad lokalnych.

Źródło: RadioZET.pl/CNBC/DG

Redakcja
Redakcja

Redakcja

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

One thought on “Legalna uprawa marihuany w Holandii!

  • Avatar
    7 marca 2017 at 12:52
    Permalink

    partia “wolności” przeciw? cóż widać ,że nie tylko my mamy spierdolonych rządzących:)

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

45 − 36 =