Praca ponad podziałami – powstała komisja do spraw medycznej marihuany

Medyczna marihuana została częściowo zalegalizowana w Polsce już trzy lata temu i na chwilę obecną można ją kupić jedynie w aptece po okazaniu recepty. Również branża olejków CBD przeżywa obecnie rozkwit na polskim rynku, a produkty z ich dodatkiem stale zyskują na popularności. Jednak jak bumerang do polskiego parlamentu powraca temat legalizacji medycznej marihuany, którą zakmuje się specjalna komisja. Obecnie kwestią rekreacyjnej medycznej marihuany oraz jej uprawy w Polsce zajmuje się zespół składający się z 16 posłów. Wspólnie postanowili spotkać się ponad podziałami politycznych ugrupowań.

Parlamentarzyści i wspólny mianownik

Prób legalizacji marihuany było wiele. Obecny zespół Parlamentarny ds.Legalizacji marihuany złożony jest z 16 posłów. Przeważają w nim członkowie Lewicy, ale są obecni również  przedstawiciele takich partii jak Konfederacja i KO. Wszyscy spotkali się w poniedziałek podczas wideokonferencji by wspólnie pracować nad ustawą o dekryminalizacji marihuany i regulacjach związanych z jej posiadaniem. Na czele zespołu stanęła Beata Maciejewska z Lewicy.

– Działamy ponad podziałami politycznymi, bo w zespole jest Konfederacja, są Zieloni – powiedziała Beata Maciejewska – posłanka Lewicy i przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany  – Zioła nas łączą, inne rzeczy nas dzielą – powiedziała posłanka.

medyczna marihuana

Trójpodział

Podczas posiedzenia Zespół został podzielony na trzy podzespoły. Każdy z nich będzie zajmować się osobnym projektem dotyczącym legalizacji marihuany. Przewodnicząca zespołu Beata Maciejewska będzie odpowiedzialna za dekryminalizację konopi indyjskich, wiceprzewodnicząca komisji posłanka Urszula Zielińska będzie odpowiadać za konopie siewne, natomiast druga wiceprzewodnicząca Paulina Matysiak zajmie się kwestią medycznej marihuany.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne przez liveczat lub pod nr tel.+ 48 574 942 179

– Umówiłyśmy się, że wokół tych projektów zgromadzimy posłów i posłanki; spotkamy się przy najbliższym posiedzeniu Sejmu 9-10 grudnia, aby wymienić się informacjami na temat prac – wyjaśniła Beata Maciejewska.

Konopie połączą posłów? – Komisja do spraw medycznej marihuany

Beata Maciejewska jako przewodnicząca zespołu będzie koordynowała prace wszystkich trzech podzespołów.

– Terminem, w którym chcemy położyć cały pakiet tych projektów ustaw już gotowych, albo część z nich, to jest 20 kwietnia – dodała Maciejewska.

Panująca dobra i pokojowa atmosfera wśród członków zespołu pracujących nad kwestią medycznej marihuany napawa optymizmem. Dodatkowo konopny mianownik powoduje głosy o otwartych rozmowach z opinią publiczną. Temat konopi i ich różnorodnego zastosowania nie od dziś jest bowiem żywy w Polsce i zasila wiele gałęzi gospodarki nie tylko z zakresu przemysłu i rolnictwa. Trzymamy kciuki za pracę komisji.


Źródło: www.wnp.pl