Ekstraktory do ziół to aparaty chemiczne służące do otrzymywania roślinnych ekstraktów za pomocą rozpuszczalnika (najczęściej alkoholu). Takie aparaty pozwalają przy odrobinie wiedzy i cierpliwości na wykonanie własnych zagęszczonych preparatów roślinnych

Ekstraktory do ziół, które mamy w ofercie pozwalają uzyskać wyciągi w układzie ciało stałe – ciecz; najczęściej susz roślinny – alkohol, który jest rozpuszczalnikiem dla wielu związków roślinnych.

W aparatach takich wraz z kolejnym cyklem ekstrakcji uzyskujemy coraz to bardziej zagęszczony preparat. Cykle możemy przeprowadzać tak długo, aż surowiec zostanie do końca “przepłukany”. Wtedy możemy zakończyć proces lub wstrzymać ekstrakcję, uzupełnić nowym surowcem i kontynuować ekstrakcję w celu dalszego zwiększenia stopnia zagęszczenia składników.

W końcowym etapie pozostaje nam jedynie całkowicie odparować rozpuszczalnik z uzyskanego wyciągu – ekstrakt gotowy!

Aparaty można wykorzystać również do ekstrakcji innych surowców (korzenie, pędy i inne części różnych roślin) innymi rozpuszczalnikami.

Ekstraktory do ziół posiadają wszystkie niezbędne elementy, potrzebne do rozpoczęcia ekstrakcji ziół. Do uruchomienia potrzebujesz jedynie odpowiedniej długości wężyków do chłodnicy dostosowanych do Twoich potrzeb.

Wyświetlanie jednego wyniku